Dzień św. Floriana – święto wszystkich strażaków

Drodzy Druhowie OSP Gminy Biała Podlaska

z okazji Dnia Strażaka dziękuję Wam za codzienne realizowanie trudnych
i odpowiedzialnych zadań, za poświęcenie i ofiarność w ochronie życia, zdrowia i mienia ludzkiego oraz za profesjonalizm podczas działań ratowniczo-gaśniczych.

Dziękuję również za wielkie wsparcie mieszkańców naszej gminy
i gminnych instytucji w dobie epidemii i wyzwań, jakie stawia przed nami walka z nią. Oddajecie siebie, służąc ludziom i Ojczyźnie w sposób najbardziej szlachetny z możliwych, nie oczekując za to zapłaty.

Życzę Wam zdrowia i pogody ducha, poczucia spełnienia oraz wielu dowodów ludzkiej życzliwości.

Niech Święty Florian chroni Was wszystkich i Waszych Bliskich oraz jednoczy w służbie „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”.

Wiesław Panasiuk

Wójt Gminy Biała Podlaska