ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII W GMINIE BIAŁA PODLASKA I

Projekt Gminy Biała Podlaska znalazł się na liście dofinansowania budowy instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii.
➡️Dzięki dofinansowaniu zostaną zamontowane instalacje solarne o mocy od 3,1 KW, 4,65 KW i 6,20 KW oraz instalacje fotowoltaiczne o mocy 3,1 KW

➡️Z projektu skorzysta aż 515 gospodarstw domowych. Zamontujemy 10 instalacji fotowoltaicznych i 505 instalacji solarnych.

➡️Dofinansowanie wynosi aż 2,8 mln zł, przy czym wartość całego projektu to ponad 5 mln zł. Gmina złożyła 3 wnioski i wszystkie zostały ocenione pozytywnie, nie mniej jednak pozostałe dwa wnioski na dzień dzisiejszy, ze względu na ograniczoną alokację środków Urzędu Marszałkowskiego, nie zostały zakwalifikowane do dofinansowania.