Efektowne powitanie wiosny.

Szkoła Podstawowa z Woskrzenic Dużych

Efektowne powitanie wiosny 1W pierwszym dniu kalendarzowej wiosny przedszkolaki ze szkoły w Woskrzenicach przedstawiły przygotowały niecodzienne widowisko słowno-muzyczne. Jego bohaterami były zwierzęta, owady i ptaki zamieszkujące Przedstawienie dedykowane władzom samorządowym gminy Biała Podlaska i rodzicom towarzyszyło oficjalnemu otwarciu zmodernizowanych pomieszczeń punktu przedszkolnego.
– Jesteśmy wdzięczni władzom samorządowym za zrozumienie potrzeb naszych maluszków. Szkoła w Woskrzenicach Dużych jest jedną z dwóch placówek oświatowych w gminie Biała Podlaska, gdzie opieka przedszkolna trwa od godz. 7.30 do 16.30, co pozwala rodzicom na swobodne pozostawianie swoich pociech w szkole i zajęcie się własnymi sprawami. Dzieci w różnym wieku czuje się tu jak u siebie w domu. Mamy zapewnienie, że od września oddział będzie mógł przyjąć dodatkowo 25 malców. W imieniu dorosłych mieszkańców Woskrzenic i okolicznych wsi chciałabym serdecznie podziękować – mówi
Katarzyna Zajączkowska, przewodnicząca Rady Rodziców.
Szkoła Podstawowa w Woskrzenicach Dużych to nieduża placówka oświatowa. Wiedzę zdobywa w niej 71 uczniów oraz 49 przedszkolaków wieku od 3 do 6 lat. Najmłodsi mają zapewnioną opiekę, posiłki i urozmaiconą edukację przedszkolną, dzięki której zdobywają laury w gminnych oraz powiatowych konkursach plastycznych i recytatorskich. Na podkreślenie zasługuje niezwykła estetyka szkoły, widoczna na ścianach, drzwiach do izb lekcyjnych i szatni oraz oknach. Malunki mają nastrajać dzieci optymistycznie.

Widowisko nawiązujące tematycznie do budzącej się za oknem wiosny z udziałem: Biedronek, Pszczółek, Zajączków, Żabek i Bocianów było wymownym dowodem wszechstronnej edukacji przedszkolnej. Dzieci przygotowane przez Sylwię Koszołko, Dorotę Kostyrę, Martę Panasiuk i Annę Koszołko doskonale poradziły sobie z historią zagubionej żabki, recytując, tańcząc i śpiewając. W nagrodę wójt Wiesław Panasiuk wręczył wszystkim książeczki z wiosennymi kolorowankami oraz breloczki z herbem gminy, a sekretarz gminy Grażyna Majewska efektowną „Księgę z najpiękniejszymi baśniami”. Niektóre z nich zostały głośno przeczytane przez zaproszonych do szkoły gości. Na pożegnanie dzieci wręczyły im krwiste róże oraz wiosenne ozdoby przygotowane z pomocą rodziców.

– Cieszę się, że władze gminne rozumieją potrzeby naszej społeczności i chętnie wychodzą im naprzeciw. Dzięki nim mogliśmy wykonać w szkole modernizację pomieszczeń, które służyć będą nie tylko najmłodszym – twierdzi dyrektor placówki Anna Maksymiuk.

(zdjęcia i tekst Istwan Grabowski)

Efektowne powitanie wiosny 2 Efektowne powitanie wiosny 6 Efektowne powitanie wiosny 3 Efektowne powitanie wiosny 4 Efektowne powitanie wiosny 5