Piknik Rodzinny ,,Mama Tata i Ja”

DSCF2822

Mnóstwo atrakcji przy pięknej pogodzie i uśmiechniętych dziecięcych twarzach; tak w skrócie można podsumować Piknik Rodzinny ,,Mama Tata i Ja”, który odbył się 3 czerwca 2017r. w Sławacinku Starym.

Przedsięwzięcie to przygotowała Jednostka OSP ze Sławacinka Starego i Alicja Romaniuk wspierani przez instruktorów Gminnego Ośrodka Kultury w Białej Podlaskiej oraz nauczycieli Szkoły Podstawowej w Sławacinku Starym.

Piknik rozpoczął Wójt Gminy Biała Podlaska Wiesław Panasiuk, który złożył życzenia wszystkim dzieciom i wręczył im słodycze.

Najmłodsi mogli zmierzyć się w konkurencjach sprawnościowych, wymagały one od startujących sprytu, zwinności i koncentracji, a były to: slalom hokejowy w podwójnych spodniach, ścieżka zdrowia, ekstremalny lub strażacki tor przeszkód. Dużym zainteresowaniem cieszyło się malowanie twarzy, to zawsze wielka atrakcja dla dzieci. Na buziach  najmłodszych uczestników pikniku powstawały kolorowe wzory, motywy z bajek, baśniowe postacie oraz maski ulubionych super bohaterów. Nie zabrakło dmuchanego zamku, dużych, mydlanych baniek, które sprawiły dużą frajdę. Do wspólnych zabaw i tańców porwał dzieci animator p. Jacek Marczuk.

Na każdego uczestnika czekały nagrody , słodki poczęstunek, oraz kiełbaski z grilla. Finałowym punktem spotkania był pokaz strażacki, tym razem strażacy zaprezentowali jak należy się zachować gdy płonie olej na kuchence gazowej, instruktarz ten okazał się cenny nie tylko dla gospodyń domowych. Organizacja Pikniku była możliwa dzięki środkom Gminy Biała Podlaska.