Akcja Sprzątanie Świata

Serdecznie zapraszamy Mieszkańców Gminy Biała Podlaska
o przyłączenie się do Akcji Sprzątania Świata

Sprzątanie świata to  pomysł wywodzący się z Australii. Jest to międzynarodowa kampania odbywająca się  na całym świecie w trzeci weekend września. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa, a polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci, zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania.  W Polsce ogólnokrajową  akcję prowadzi od wielu lat Fundacja Nasza Ziemia.
W tym roku, po raz 27. zapraszają do wspólnego działania, jak zwykle w 3 weekend września, tj. 18-20.09. Hasło tegorocznej kampanii to: „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”.
Temat bardzo na czasie i trafiony w punkt. Wystarczy obejrzeć się wokoło, jak wiele plastikowych odpadów zaśmieca środowisko. A ponieważ Ziemia to nasz dom, zapraszamy wszystkich – posprzątajmy swój kawałek Polski!

Dziś, w dobie pandemii, zachęcamy wszystkich do posprzątania swoich własnych obejść, niech nasze podwórka będą naszą wizytówką! I nie ważne, czy mieszkamy w budynku jednorodzinnym czy wielorodzinnym. Ważne, żeby wokół nas było czysto i pięknie!
Dajmy dobry przykład wszystkim, nabierajmy wspaniałych nawyków umiejętności segregacji odpadów. Bądźmy eko!