Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2016/2017

DSC07158 GMINNA INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2016/17

Pierwszy dzwonek roku szkolnego 2016/17 zabrzmiał 1 września 2016r.  w Szkole Podstawowej im. Wandy Chotomskiej w Ortelu Książęcym dla uczniów , pracowników i licznych gości, których zgromadziła gminna inauguracja nowego roku szkolnego.  Zebranych powitała p. Emilia Kisielewska -nowa dyrektor szkoły. Szkołę w Ortelu Książęcym odwiedzili : Wójt Gminy Biała Podlaska Wiesław Panasiuk, zastępca wójta Adam Olesiejuk, sekretarz gminy Grażyna Majewska, radna gminy Danuta Paluch, dyrektorzy szkół gminy Biała Podlaska, rodzice uczniów. Wiesław Panasiuk – Wójt Gminy Białą Podlaska przywitał szczególnie serdecznie dzieci, które pierwszy raz trafiły do szkoły. Było wiele ciepłych słów, życzeń i  rozwiano wszelkie wątpliwości, że czas wolny już się skończył. Pora solidnie zabrać się do pracy, a jej owoce będą piękne – wiedza , mądrość, kompetencje. W swoim wystąpieniu  Pan Wójt mówił także o sytuacji oświaty w gminie i kraju. Jest to czas trudny , bo każda zmiana niesie za sobą wiele pytań i niepewności.
W obecności gości i społeczności szkolnej wręczono powołania na stanowiska dyrektorów  p. Emilii Kisielewskiej  – Szkoła Podstawowa w Ortelu Książęcym oraz p. Beacie Zydlewskiej –  Szkoła Podstawowa w Grabanowie.
Zebrani mogli również podziwiać talenty wokalne uczniów , którzy przygotowali część artystyczną.
W nastroju radości , zadowolenia z fajnie spędzonych wakacji oraz wiary w to, zdobywanie wiedzy wymaga pracy wkroczyliśmy w nowy rok szkolny.
DSC07159

DSC07150